Czat

2024-01-26, 14:09:11
admin: forum pod tym linkiem: https://k5.2je.eu/index.php?action=forum

2024-01-26, 13:55:37
admin: Witam


Welcome to Quansheng UV-K5 Modding Fan Forum. Please login or sign up.

Paź 18, 2024, 16:34

Login with username, password and session length

Recent

Firmware IJV v3.x

Zaczęty przez admin, Mar 10, 2024, 15:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

aliens

Jest juz wersja 3.10 i 3.10x....

admin

#16
Pojawiła się nowa wersja w dwu odmianach zwykła i z X-em dla przeróbki hardwarowej z powiekszoną pamięcią eprom umożliwiającą wgranie do 999 kanałów.

Wersja standardowa v3.1
firmware.V3.11.bin

Moduł chirp
uvk5_IJV_v3_34.py


Wersja dla rozszerzonej pamięci eprom vX.3.1

firmware.VX3.11.bin

Moduł chirp dla wersji X
uvk5_IJV_vX3_34.py

VX3.1 / V3.1 - 31 marca 2024

* Naprawiono błąd w obsłudze pasma FM 88-108 MHz.

Vx3.1 - 29 marca 2024

* Specjalna wersja z 999 kanałami dla rozszerzonych pamięci EEPROM.
* Posiada te same funkcje co wersja 3.1, ale z dodatkiem rozszerzonej pamięci.
* Uwaga: Nie jest kompatybilna z radiami bez modyfikacji sprzętowej.

V3.1 - 29 marca 2024

* Naprawiono błąd w wyszukiwaniu tonów CTCSS.
* Naprawiono błąd w szybkim zapisywaniu pamięci F+4 po pamięci 128.
* Usunięto wyświetlanie czarnej listy (ponieważ jest już dostępna w liście skanowania).
* Zoptymalizowano niektóre funkcje w celu odzyskania miejsca.
* Naprawiono wyświetlanie pierwszej pamięci po zmianie grupy.
* Zlinearyzowano krzywą odpowiedzi wzmocnienia, zrewidowano wyświetlane wartości.


## IJV V3 kontra IJV X3 999 Ch:

Na wstępie:

Wersja IJV 3 przeznaczona jest dla użytkowników z pewnym doświadczeniem. Osoby mniej zaawansowane powinny wybrać stabilną wersję 2.9R5.

Istnieją dwa warianty oprogramowania:

* IJV V3 dla niezmodyfikowanych radiotelefonów z 200 kanałami.
* IJV VX3 dla 999 kanałów. Wymaga ingerencji w sprzęt i wymiany chipu EEPROM.

IJV X3 z 999 kanałami:

Dla odważnych użytkowników istnieje możliwość rozszerzenia liczby kanałów z 200 do 999. Wymaga to jednak skomplikowanej modyfikacji sprzętowej: demontażu i ponownego montażu chipu.

Polega ona na wymianie oryginalnej pamięci EEPROM (24C64) o pojemności 8K na nową o pojemności 128K, np. model 24M01.

Gdzie kupić EEPROM 24M01 128K:

* Link1 https://it.aliexpress.com/item/1005006443224767.html
* Link2
* Link3

Przed modyfikacją:

Zapisz zapisane kanały za pomocą CHIRP.

Po wymianie pamięci:

Należy zainstalować dedykowane oprogramowanie. Wariant X jest dostępny obok standardowej wersji.

* firmware_IJV_V3.bin ⇒ 200 kanałów.
* firmware_IJV_VX3.bin ⇒ 999 kanałów.

Instalacja firmware VX3:


Postępuj zgodnie z procedurą z rozdziałów 2.2 do 2.6.

Przejście z V3 do VX3 wymaga wykonania resetu ALL.

CHIRP:

Moduł do odczytu radiotelefonu to vX3: uvk5_IJV_vX3.py

Używanie V3 na zmodyfikowanym radiotelefonie:

Będzie wyświetlanych tylko 200 kanałów.

Używanie VX3 na niezmodyfikowanym radiotelefonie:


Nie będą wyświetlane żadne kanały, tylko VFO.

Kopiowanie zapisanych kanałów z V3 do VX3:

Otwórz 2 instancje CHIRP z modułami V3 i VX3.

W V3 odczytaj wcześniej zapisany plik.

W VX3 odczytaj zmodyfikowany radiotelefon.

Skopiuj kanały z CHIRP z V3 i wklej do CHIRP z VX3.





aliens

Jak wklepac czestotliwosc zeby nie znikała i dodac do pamieci..??

wiesiek

#18
Po prostu wciśnij dodatkowo zero mimo że sie wydaje, że nie trzeba , bo , tak se wymyślił makaroniarz i uwaza że jest fajnie. Mógł by dodac alternatywny sposób ala fagci gdzie wystarczą juz 3 kliknięć, żeby wprowadzić częstotliwość .

A szybkie dodanie do pamięci kanału aktualnej częstotliwość tp F+4 zapisze do pierwszej wolnej komórki pamięci

wiesiek

v3.12

## Dziennik zmian QS K5 IJV Mod

**VX3.12 / V3.12 (01.04.2024)**

* Usprawniono skanowanie częstotliwości - wyeliminowano irytujące pozostałe sygnały.
* Poprawiono odbiór FM 88-108 po włączeniu - dodano dodatkowy czas na stabilizację AFC.

**VX3.11 / V3.11 (31.03.2024)**

* Naprawiono błąd w zarządzaniu FM 88-108.
* Zmieniono kroki - usunięto 500 kHz i 1 MHz, dodano inne.

aliens

Cytat: wiesiek w Mar 31, 2024, 19:18Po prostu wciśnij dodatkowo zero mimo że sie wydaje, że nie trzeba , bo , tak se wymyślił makaroniarz i uwaza że jest fajnie. Mógł by dodac alternatywny sposób ala fagci gdzie wystarczą juz 3 kliknięć, żeby wprowadzić częstotliwość .

A szybkie dodanie do pamięci kanału aktualnej częstotliwość tp F+4 zapisze do pierwszej wolnej komórki pamięci

dzieki..

milczaz

Pytanko - Czy to normalne działanie że jeśli słucham radia to nie odbieram nic na drugim kanale ? Może muszę coś ustawić ?  :(

admin

#22
Trzeba ustawić tryb DualRX:
IMG_20240402_113426_edit_118600732832423.jpg
Będąc w trybie podwójnego VFO (skrót F+2) na pasku statusu widać podwójną strzałkę w dół. Działa wtedy podwójne nasłuchiwanie obu VFO A i B. Jak pojewi się transmisja na dowolnym fvo strzałka zmienia się na pojedynczą do czasu zakończenia bieżącej transmisji. (nie przełączy się na drugą nawet jak by taka zaistniała w między czasie, gdyż jej skanowanie jest przerwanie w czasie odbioru. )

milczaz

No tak powinno być ale u mnie nie działa wyczyściłem już nawet ustawienia i nic

admin

To nie wiem, u mnie działa nawet widać ta screenie powyżej jak robiłem że zmieniła się strzałka na pojedyńczą bo złapało jakąś transmisje w "tle"

aliens

Normalnie działa nasłuch 2 czestotliwosci..

milczaz

Tzn. nie działa tylko na radiu FM może coś w menu jeszcze mam przestawione dwie strzałki w górnej belce są  >:(

admin

Przyjrzę się temu...
A tymczasem mamy nową wersję:
VX3.13 / V3.13 04/04/24

Poprawki:

    Naprawiono błąd wyświetlania nazwy pamięci po ustawieniu 1-CALL
    Dodano stałe wyświetlanie wartości RFGain i typu AGC na wyświetlaczu
    Naprawiono błąd reagowania przycisków bocznych podczas otwartego wyskakującego okienka
    Zmieniono tabelę BandWith - dodano 4 wartości, co daje łącznie 8 opcji do wyboru

Nowe funkcje:

    Brak

SQ6NEF

Cześć. Koledzy pomóżcie ! Próbuje ogarnąć pamięci w ijv3.13 .W chirp wszystko działa za wyjątkiem ustawień. Wchodzę w zakładkę ustawienia i dupa :( .Zatrzymuję się na pobieraniu i tyle . Moja kwaczka to uv5r +.73 Tomek

milczaz

Sprawdzone na 6 radyjkach wyczyszczona pamięć itd... jeśli mam ustawioną stację radiową to radia mimo ustawienia pracy na dwóch kanałach DualRX radio nie odbiera innych częstotliwości.
Jeśli ustawię na UHV CB PMR to odbiera z dwóch częstotliwości. Na radiowych kanałach nie odbiera. Jeśli słucham stacji radiowej to radio niczego więcej nie odbiera. Na innych softach działało. Wiem że soft można zmienić ale ten jest bardzo fajny.